O nás

Naší vizí je místo, kde se můžete schovat před okolním světem. Zahrát si deskovky, strávit čas s přáteli, či nerušeně posedět ve dvou.

A proč právě Déva? Déva je označení pro božstvo v hinduismu, ale také buddhismu či džinismu.

Čajovna, jak ji známe v Česku, je unikátem. Nikde jinde na světě nenajdeme místo, které spojuje asijskou čajovou kulturu a arabský dýmkařský svět. Obojí spojeno s tradičním českým babiččiným obývákem. Čajovny v Česku postupně mizí a my si to uvědomujeme, proto se snažíme spojit tradiční čajovnu s moderním světem. Věříme, že v něm má stálé místo.

Naše historie...

Vznik se datuje dvanáct let zpátky na Novojičínském náměstí ve starém sklepení. Charakteristické klenby, nejrůznější zákoutí zdobená orientem měla útulnou atmosféru a soukromí, které mnozí z Vás oceňovali. Čajovnu založil pár ze Závišic, Lukáš a Denisa, kteří si toužili splnit sen pro svou vášeň k čajům a dýmkám.

Šest let čajovna rostla a množství času, které ji mohli věnovat, bylo nad rámec pouhého koníčku, a tak se majitelem stává Jiřík. Dévu dále rozvíjel do bodu, kdy prostory ve sklepení již nestačily. Proto jsme se přestěhovali na novou adresu na jaře roku 2020.. Nové prostory nabízejí více míst k sezení ať už na pódiích nebo gaučích, poklidnou zahrádku a salónek s velkým potenciálem. Do budoucna plánujeme rozšířit čajovnu o nejrůznější kulturní akce jako koncerty, cestopisy nebo přednášky.

Máme otevřeno

0

dní v roce.

Za rok nachystáme více než

0

dýmek.

Jsme tu pro Vás

0

let.